0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

ساخت برنامه های تحت وب

در طی سال‌های اخیر، افزایش قابل توجهی در تعداد تلفن‌های همراه وجود داشته است. امروزه، بیش از 60 درصد کل مصرف اینترنت، بر روی موبایل‌ها اتفاق می‌افتد. واضح است که دلایل آن قابل حمل بودن، سخت‌افزار ارزان، دسترسی آسان به اینترنت و افزایش تعداد خدمات اینترنتی هستند. با کاربران بیشتر بر روی دستگاه‌های موبایل، بهینه‌سازی تجربه کاربر بر روی موبایل یک امر ضروری است. برای شرکت‌های کوچک‌تر که معمولا به علت هزینه بالا برنامه خصوصی‌ای ندارند، وب‌اپلیکیشن فرصت کلیدی‌ای برای جذب مشتری با فراهم کردن بهترین تجربه ممکن است.

اگر یک شرکت دارای برنامه خصوصی خود باشد؛ ممکن است برخی کاربران نسخه وب آن را ترجیح دهند، تا مجبور به دانلود و نصب آن نباشند. امروزه، انتظارات از وبسایت‌ها بسیار بالا می‌باشد.

ساخت برنامه های تحت وب همان طبیعت پر هیاهوی پیشرفت های فن آوری است که بعضی وقت ها باعث می شود دنیای ما دچار اختلال شود. چیز هایی که هیچ وقت محبوبتی نداشته اند یک شبه به مد روز تبدیل می شوند و ناگهان از خاطر ها فراموش می شوند. در بین زبان های برنامه نویسی این جاوااسکریپت بود که توانست نظر من را جلب کند و خود را به عنوان اولین زبان آسان و مستحکم در بین رقبا معرفی کند. با توجه به اوج گرفتن موتور جاوای NodeJS، این زبان توانست قدرت و کاربری زیادی برای توسعه دهنده گان اینترنتی به ارمغان بیاورد.

وقتی صحبت از پایتون می شود، می توان گفت زبان ساده ای است و کاربری های بیشتری دارد. هامنطور که همه می دانیم، جنگو بر روی پایتون توسعه می یابد و به عنوان فریم ورک حرفه ای ها با زمان کاری بسیار کم شناخته شده است. یکی از نقاط قوت آن open source بودن آن است که کمک میکند جامعه ی برنامه نویسی عظیمی پشت آن باشد.

برای ساخت و ایجاد و برنامه های تحت وب در آینده، جنگو چیزهای زیادی برای ارائه دارد و می تواند براحتی هر ساختار تحت وب مدرنی را ایجاد و طراحی کند. ترکیب توانایی های جاوا اسکریپت و جنگو برای ساخت برنامه های آینده میتواند بهترین روش برای ایجاد چارچوب های سمت سروری باشد.

با دانشی که از کار با جنگو و Vue بدست آورده ام، معتقدم آینده ی برنامه های PWA ،SPA  سایر برنامه های تحت وب در اختیار جنگو و جاوا اسکریپت است.

ساخت برنامه های تحت وب

قدرت  پایتون و جنگو

جنگو مجموعه ای سطح بالا از کتابخانه های متن باز با استایل MVC می باشد که در پایتون نوشته شده و طراحی تمیز و  سریع برنامه های تحت وب را رونق می دهد. جنگو در ابتدا برای سایت های خبری طراح شده بود که نیاز به برنامه های تحت وب برای کار با پایگاه های داده ای خبری داشتند بدون که این که نیازی به نوشتن دوباره ی کد ها باشد.

اما، بعد از سال ها بروزرسانی و پیشرفت حالا جنگو به عنوان یک فریم ورک بالغ و کامل برای برنامه های تحت وب مورد استفاده قرار می گیرد.

یک فریم ورک برنامه های تحت وب ابزاری است که همه ی برنامه های تحت وب برای انجام سریع کارهایشان به آن نیاز دارند. هدف از یک فریم ورک آن است که برنامه نویس بتواند بر روی بخش هایی از برنامه ی خود کار کند  که منحصرا مربوط به خود ان پروژه است و کارهای تکراری انجام نشوند.

باید اذعان کرد که جنگو نسبت به سایر فریم ورک ها ویژگی ها و امکانات بیشتری دارد. تمامی دردسر های توسعه ی تحت وب و کارهای تکراری توسط جنگو انجام می شود و شما می توانید بدون شروع دوباره بر روی کدنویسی متن باز و سریع متمرکز باشید.

در کنار تکمیل سریع تر فرایند های تحت وب، جنگو طراحی تمیز و آینده نگر را تقویت می کند. جنگو در بین برنامه نویسان پایتون محبوب ترین است و آموزش هاو مستندات آن در اینترنت از کیفیت بالایی برخوردارند.

به علاوه، فریم ورک جنگو به شما کمک می کند تا دامنه و کلاس های کدی خود را مدل سازی کنید و ORM قبل از این که شما به فکرش بیفتید در سیستم تعبیه شده است.

محمدمهدی احمدی دستجردی

محمدمهدی احمدی دستجردی

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.