به زودی دوره آموزشی فتوشاپ بروزرسانی خواهد شد.
0
09136820524

همگام سازی تنظیمات رنگ با سایر برنامه های Adobe

همگام سازی تنظیمات رنگ با سایر برنامه های Adobe

همگام سازی تنظیمات رنگ با سایر برنامه های Adobe

آموزش گام به گام همگام سازی تنظیمات رنگ

مقالات آموزش رایگان فتوشاپ

از Photoshop به عنوان بخشی از Creative Cloud یا Creative Suite استفاده می کنید؟ در این مقاله آموزشی همراه ما باشید تا با نحوه همگام سازی تنظیمات رنگ Photoshop با سایر برنامه های Adobe مانند Illustrator و InDesign آشنا شوید تا رنگ ها در تصاویر شما دقیق و سازگار باشند.

آموخته های قبلی

در آموزش قبلی این سری از مطالب، به تغییر رنگ Photoshop پرداختیم. با فضاهای رنگی و نحوه تعیین محدوده رنگ هایی که باید با آنها کار کنیم، آشنا شدیم. و ما فهمیدیم که به طور پیش فرض ، Photoshop فضای رنگ کاری خود را بر روی sRGB تنظیم می کند. ما دلایلی را انتخاب کردیم که چرا Adobe sRGB را به عنوان فضای رنگ پیش فرض انتخاب کرده است و چرا sRGB به دلیل گستره رنگ نسبتاً کمی که دارد ، بهترین گزینه برای ویرایش تصاویر نیست. انتخاب بهتر Adobe RGB با طیف گسترده ای از رنگ است.

تنظیمات رنگ با استفاده از Adobe Bridge

اگر Photoshop تنها برنامه ای است که در Adobe Creative Cloud یا Creative Suite استفاده می کنید ، تغییر تنظیمات رنگ Photoshop تنها کاری است که باید انجام دهید. اما اگر از برنامه های دیگر Adobe مانند Illustrator و InDesign استفاده می کنید ، حفظ رنگ های دقیق بین برنامه ها بسیار مهم می شود. همانطور که در این آموزش می آموزیم ، Adobe همگام سازی رنگ Photoshop را با Creative Cloud یا Creative Suite آسان کرده است. اما گزینه ای برای انجام این کار در هیچ کجای Photoshop پیدا نمی کنید. در عوض ، ما رنگ خود را با استفاده از Adobe Bridge همگام سازی می کنیم.

قبل از شروع …

اگر اشتراک Adobe Bridge دارین که هیچ وگرنه در Photoshop CS6 و قبل از آن ، Adobe Bridge به طور خودکار با Photoshop نصب میشد، بنابراین نیازی به نصب بریج به صورت جداگانه نیست. در غیراینصورت، حتماً آموزش قبلی تنظیمات ضروری رنگ در فتوشاپ را مطالعه کنید.

باز کردن تنظیمات رنگ

بیایید سریع تنظیمات رنگی را که در آموزش قبلی تغییر داده ایم، مرور کنیم. برای دسترسی به تنظیمات رنگ Photoshop، به منوی Edit در بالای صفحه بروید و Color Settings را انتخاب کنید:

photoshop-edit-colorsettings

انتخاب پیش تنظیم سفارشی خود

کادر محاوره ای Color Settings باز می شود. اگر آموزش قبلی را دنبال کرده اید، گزینه تنظیمات شما در بالا باید از قبل روی پیش تنظیم سفارشی شما تنظیم شده باشد. در مورد من ، نام پیش فرض خود را “My Color Settings” نامگذاری کردم:

photoshop-my-color-settings

اگر به دلایلی از پیش تعیین شده سفارشی شما انتخاب نشده است، روی منوی کشویی موجود کلیک کنید. سپس از پیش تعیین شده سفارشی خود را از لیست انتخاب کنید:

photoshop-choose-mycolorsettings

فضای کار RGB

با فعال بودن تنظیمات از پیش تنظیم شده ، می بینیم که فضای کار RGB ما از sRGB به Adobe RGB تغییر کرده است:

photoshop-rgb-working-space-adobergb

سیاست های مدیریت رنگ

در بخش سیاست های مدیریت رنگ ، ما مطمئن شده ایم که گزینه RGB (همراه با CMYK و خاکستری) برای حفظ پروفایل های جاسازی شده تنظیم شده است. همچنین ، کادرهای تأیید ناسازگاری مشخصات و نمایه های گمشده همه علامت زده شده اند. ما در آموزش قبلی با این گزینه ها آشنا شدیم:

photoshop-color-management-policies

توجه داشته باشید که کادر گفتگوی تنظیمات رنگ به ما می گوید که در حال حاضر، تنظیمات سفارشی ما فقط در Photoshop اعمال می شود. آنها هنوز با سایر برنامه های Creative Cloud یا Creative Suite ما هماهنگ نشده اند:

photoshop-color-settings-unsynchronized

بستن کادر گفتگوی تنظیمات رنگ

برای بستن کادر گفتگوی تنظیمات رنگ Photoshop ، روی OK کلیک کنید:

close-photoshop-color-settings

نحوه همگام سازی تنظیمات رنگ

مرحله ۱: Adobe Bridge را باز کنید

بیایید تنظیمات رنگ سفارشی Photoshop خود را با بقیه Creative Cloud یا Creative Suite همگام سازی کنیم. برای انجام این کار ، به Adobe Bridge نیاز داریم. برای باز کردن Adobe Bridge از داخل Photoshop ، به منوی File در بالای صفحه بروید و Browse in Bridge را انتخاب کنید:

photoshop-browse-in-bridge

مرحله ۲: جعبه گفتگوی تنظیمات رنگ را باز کنید

سپس در Bridge CC ، به منوی Edit رفته و Color Settings را انتخاب کنید. در Bridge CS6 ، به منوی Edit بروید و Creative Suite Color Settings را انتخاب کنید. با این کار کادر محاوره ای Color Settings باز می شود:

adobe-bridge-edit-color-settings

مرحله ۳: از پیش تعیین شده تنظیمات رنگ سفارشی خود را انتخاب کنید.

توجه داشته باشید که کادر محاوره ای Color تنظیمات در Bridge با آنچه در Photoshop دیدیم متفاوت است. به جای انتخاب تنظیمات رنگ جداگانه، در اینجا ما یک تنظیمات رنگ از پیش تعیین شده را انتخاب می کنیم. سپس برنامه از پیش تعیین شده در همه برنامه های Creative Cloud یا Creative Suite همگام سازی می شود. به طور پیش فرض ، پیش تعیین شده North America General Purpose 2 انتخاب شده است. این همان برنامه از پیش تعیین شده ای است که Photoshop قبل از تغییر آن استفاده می کرد. در بالای کادر محاوره ای ، پیام دیگری را می بینیم که به ما می گوید تنظیمات رنگ ما هنوز همگام نشده است:

suite-color-settings

از پیش تعیین شده سفارشی خود (موردی را که در Photoshop ایجاد کرده اید) از لیست انتخاب کنید. من از پیش تعیین شده “تنظیمات رنگ من” را انتخاب می کنم. توجه داشته باشید که توصیفی که برای برنامه از پیش تنظیم شده در Photoshop اضافه کردیم در زیر نام از پیش تعیین شده ظاهر می شود:

choose my color settings preset

مرحله ۴: روی “اعمال” کلیک کنید.

برای همگام سازی ایستگاه از پیش تنظیم شده در همه برنامه های Creative Cloud یا Creative Suite، روی Apply در پایین کادر محاوره ای کلیک کنید:

sync-creativecloud-colorsettings

Adobe Bridge بعد از کلیک روی دکمه “Apply” ، کادر محاوره ای Color Settings را می بندد. برای دیدن آنچه در واقع اتفاق افتاده است ، بیایید سریع آن را دوباره باز کنیم. به منوی Edit بروید و Color Settings (CC) یا Creative Suite Color Settings (CS6) را انتخاب کنید. این بار ، کادر محاوره ای Color Settings با تنظیمات از پیش تعیین شده سفارشی که قبلاً انتخاب شده است باز می شود. و  پیام بالای کادر محاوره ای، اکنون به ما می گوید که ما با موفقیت برنامه های از پیش تعیین شده را در Creative Cloud / Creative Suite همگام سازی کرده ایم:

creative-cloud-color-synchronized

بعد کجا بریم …

و حالا تنظیمات را آنطور که خواستیم اعمال کردیم! در درس بعدی این فصل آموزشی، نحوه بهبود عملکرد فتوشاپ، سفارشی سازی رابط کاربری، ذخیره پشتیبان گیری از کارهای خود و موارد دیگر را با برخی از گزینه های ضروری در ترجیحات فتوشاپ می آموزیم!

خبر خوب …

ما در گروه آموزشی رپیدلرن، مفتخریم که کامل ترین دوره آموزش فتوشاپ حال حاضر کشور را در دو فصل آکادمیک و پروژه محور در قالب بیش از ۱۰۰ ساعت ویدیوی آموزشی تقدیم شما عزیزان کنیم که در صورتی که قصد دارید به صورت حرفه ای تر آموزش فتوشاپ را دنبال کنید می توانید دوره آموزشی فتوشاپ را خریداری کنید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *