0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

حوزه‌های شغلی مرتبط با حوزه Front – End

گام چهارم: معرفی حوزه های شغلی مرتبط با Front – End

مقالات آموزش رایگان برنامه نویسی وب

مقدمه:

شکاف بزرگی که برای چندین سال در فضای توسعه دهنده Front-End وجود دارد بین دو نوع بسیار متفاوت توسعه دهندگان این حوزه است. گروه اول برنامه نویسان متمرکز هستند که JavaScript را به عنوان زبان برنامه نویسی در نظر می‌گیرند و از HTML و CSS به عنوان یک انتزاع و در قالب زبانهایی مثل JSX و CSS در JS استفاده می‌کنند. گروه دوم توسعه دهندگان علوم غیر رایانه ای هستند که به HTML ، CSS و JavaScript توجه می‌کنند، زیرا به طور خاص به UI مربوط می‌شوند. رفته رفته اصطلاح توسعه دهنده front-end بدون بیان کلمات برای پرداختن به اینکه در مورد چه نوع توسعه دهنده Front-End ای مورد بحث قرار گرفته است، در آستانه بی معنی بودن است.

لیست و توضیحات حوزه های شغلی مربتط با حوزه Front – End:

در زیر لیست عناوین مختلف حوزه های شغلی مرتبط با حوزه Front – End را می بینیم. توجه داشته باشید که هر شغل که شامل کلمه فرانت اند باشد به طور معمول خواستار افرادی هستند که دارای تسلط بر HTML,CSS می‌باشند. درآمد یک توسعه دهنده فرانت اند در جهان بین 65 هزار دلار تا 110 هزار دلار و در کشور ما از سه میلیون تومان شروع می‌شود با توجه به عنوان شغل تا بالای ده میلیون تومان نیز می‌رسد.

Front-End Developer

عنوان شغلی عمومی است که یک توسعه دهنده را توصیف می‌کند که تا حدی در HTML ، CSS ، DOM و JavaScript مهارت دارد و این فناوری‌ها را روی بستر وب پیاده سازی می‌کند.

Front-End Engineer (با نام مستعار JavaScript Developer یا Full Stack JavaScript Developer):

عنوان شغلی است که به یک توسعه دهنده داده می‌شود که از علوم کامپیوتر و مهندسی پیش زمینه دارد. این نقش به طور معمول نیاز به دانش علوم کامپیوتر و سال ها تجربه‌ی توسعه نرم افزار دارد. هنگامی که از برنامه نویس جاوا اسکریپت یاد می شود نشان دهنده این است که توسعه دهنده باید یک توسعه دهنده‌ی پیشرفته جاوا اسکریپت باشد.

CSS / HTML Developer:

عنوان شغلی که یک توسعه دهنده را توصیف می‌کند که در HTML و CSS ماهر است. (شامل JavaScript و سایرین نمی‌شود)

Front-End Designer Web:

هنگامی که کلمه “طراح” در عنوان شغلی گنجانده شده است ، این نشان می‌دهد که طراح نه تنها دارای مهارت‌های Front end (یعنی HTML و CSS) بلکه دارای مهارت‌های طراحی حرفه ای (طراحی ویژوال و طراحی تعامل) خواهد بود.

توسعه دهنده User Interface:

هنگامی که از کلمه رابط ای “UI” در عنوان شغلی استفاده می شود، این بدان معنی است که این بدان معنی است که توسعه دهنده می‌تواند علاوه بر مهارت‌های توسعه دهنده جلویی یا مهندسی جلو ، از مهارت‌های طراحی تعامل نیز برخوردار باشد.

Mobile / Tablet Front-End Developer:

هنگامی که کلمه “Mobile” یا “Tablet” در عنوان کار استفاده می شود، نشان دهنده این است که توسعه دهنده باید دارای تجربه Front-End باشد.

Front-End Expert SEO:

هنگامی که کلمه “SEO” در عنوان شغلی درج شده است، این نشان می‌دهد که توسعه دهنده تجربه گسترده‌ای در زمینه تهیه‌ی فناوری‌های Front-End به سمت یک استراتژی سئو دارد.

Front-End Accessibility Expert:

این عنوان شغلی نشان می‌دهد که توسعه دهنده تجربه‌ی گسترده ای در زمینه‌ی تهیه فناوری‌های Front-End دارد که از استانداردهای دستیابی پشتیبانی می‌کند.

Front-End DevOps:

هنگامی که کلمه “DevOps” در عنوان حوزه های شغلی حوزه Front – End موجود است، نشان می‌دهد که توسعه دهنده باید تجربه‌ی گسترده‌ای با شیوه‌های توسعه نرم افزار مربوط به همکاری، ادغام، استقرار، اتوماسیون و کیفیت داشته باشد.

 

Test-End Testing / QA:

این عنوان شغلی به آن معنی است که توسعه‌دهنده دارای تجربه فراوانی برای تست و مدیریت نرم افزار است.

توجه:

اگر اصطلاحات “Full Stack” یا اصطلاحات عمومی “Web Developer” در حوزه های شغلی مرتبط با حوزه Front – End را پیدا کردید، ممکن است این کلمات توسط یک کارفرما برای توصیف نقشی به‌کار رود که مسئولیت کلیه جنبه‌های توسعه‌ی وب / برنامه‌ها را دربرمی‌گیرد، یعنی هر دو بخشBackend و Front-End.

محمدمهدی احمدی دستجردی

محمدمهدی احمدی دستجردی

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.